Home » Belgelendirme » Römork Tip Onay Belgesi

Römork Tip Onay Belgesi

Bilindiği gibi son yıllarda Avrupa Birliği uyum çalışmalarıyla birlikte ülkemizde bir çok yasal düzenlemeler yapılmıştır . Bu yasal düzenlemelerin çoğu yürürlüğe girmesine rağmen halen daha yönetmeliklerin iyi anlaşılmamasından kaynaklanan sorunlar yaşanmaktadır. Bu konuda bilgi birikimine ve yeterli tecrübeye sahip olan firmamız Özellikle Römork, Yarı römork Lowbed ve araç üstü ekipman imal eden firmaların uygulamakta zorunluğu olduğu MARTOY ( Motorlu araçlar Tip Onay Yönetmeliği) hakkında danışmanlık ve teknik destek sağlamaktadır. Tip Onay Belgesi almak isteyen römork ve yarı römork üreticileri Ülkemizde Sanayi Bakanlığı tarafından yetkilendirilen TSE’ ye başvuru yapabilecekleri gibi, Avrupa Birliği tarafından kabul giren diğer ülkelere de başvuru yapabilmektedir. Firmamız üretici firmaların Römork Tip Onay belgesi alabilmeleri için gerekli danışmanlık hizmetini vermektedir.

Römork-Yarı Römork Tip Onayı Başvuru Süreci

Römork-Yarı Römork Tip Onayı almak isteyen üretici firmalar aşağıdaki başvuru sürecini takip etmek durumundadırlar.

› BAŞVURU : Tip Onay Başvurusunun ve gerekli bilgi alışverişinin gerçekleştirilmesi için, teknik elemanlarımız ve yetkili mühendisimiz size yardımcı olmada ellerinden geleni yapacaktır.
› TEKLİF : Firmamız, incelemenin yapılması ve tip onay belgelendirmesi için detaylı teklifini sunar.
› RESMİ BAŞVURU : Teklifin incelenip kabul edilmesi ile kuruluşunuz tarafından resmen Tip Onay Belges başvurusu yapılır.
› BELGELENDİRME EKİBİNİN ATANMASI : Tip Onay Belgelendirme süreci boyunca ve sonrasında, tetkik ekibimiz işiniz ile ilgili deneyimin yanında Sanayi Bakanlığı ve TSE tarafından ürünün tip onay belgelendirme süresi boyunca size teknik destek veverecektir.
› FİRMANIN VE ÜRÜNÜN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ : Tetkik ekibimiz, Firma ve Belgelendirelecek ürünün tanımını, teknik resim ve tanıtım bildirimlerini ilgili yönetmeliklere uygun bir şekilde firma ile birlikte hazırlar.
› BAŞVURU : Tanıtım bildirimleri, teknik hesaplamalar ve teknik resimler hazırlandıktan sonra 3 nüsha halinde firma ile birlikte TSE’ ye başvurulur. İstekli firmalar TSE Haricinde Yurt dışından herhangi bir test kuruluşuna da başvuru yapmak isteyebilirler.
› İLGİLİ TESTLER : Tetkik ekibimiz, ürünün yapılacak olan testlerinde firma ile birlikte katılır.
› BELGELENDİRME : İşlemlerin başarı ile tamamlanmasından sonra belgeniz Sanayi Bakanlığı tarafından verilir.

Bu ilginizi çekebilir

E-belgesi-İşareti

2002 yılı Ekim ayında yayınlanan 72/245/EEC direktifi uyarınca Avrupa Birliği pazarına araç elektrik elektroniği ihrac …

Bir cevap yazın