Home » Teleskopik Platform CE Belgesi nasıl alınır ?

Teleskopik Platform CE Belgesi nasıl alınır ?

Bu Bölüm Soru cevap kısmıdır. Kalite, Standardlar, Standardların uygulanması, Yönetmelikler, CE İşareti, TSE Belgelendirme, Kalite Yönetim Sistemleri konularında sorularınızı sorabilirsiniz.  
Cevaplandı
1
0

Üretmekte olduğumuz teleskopik insan taşıma amaçlı platform ve itfaiye araçları için CE Belgesi nasıl alınır bununla ilgili danışmanlık+belgelendirme teklifi alabilir miyiz  ? Ayrıca bu ürünler araçüstü olduğu için araç projesi gerekiyor aldığımız bu CE Belgeleri araç projesinde kullanılıyor mu ?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
1
0

Ürettiğiniz insan taşıma amaçlı hidrolik teleskopik platform ve itfaiye araçları 2006/42 AT Makine Emniyet Yönetmeliği riskli grup olarak tabir edilen Modül H EK IV Kapsamına girmektedir. Bu nedenle öncelikle fabrika üretim kontrol sistemi yani üretim yerinizin Kalite sisteminin yeterli olması gerekmektedir. Ardından Ürün teknik dosya ve testi gerçekleştirilir. Teleskopik platform ve itfaiye araçları CE belgesi için üretim yerinizde bu ürünlerin testi gerçekleştirilir. Eğer herhangi bir olumsuzluk bulunmaz ise CE Belgesi almaya hak kazanır ve ürünlere CE İşareti vurabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelince TSE akredite olan kuruluşlardan alınan CE Belgesini kabul etmektedir. Ancak TSE araç projesi çıkartabilmeniz için ayrı olarak CE Uygunluk beyanı düzenlemektedir. CE Belgesi ile CE Uygunluk beyanı birbirinin yerine geçmez.

Ayrıntılı danışmanlık belgelendirme ve test teklifi belirttiğiniz maile gönderilmiştir.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.