Home » TSE Hizmet yeterlilik belgesi almak istiyoruz şartlar nelerdir ?

TSE Hizmet yeterlilik belgesi almak istiyoruz şartlar nelerdir ?

Bu Bölüm Soru cevap kısmıdır. Kalite, Standardlar, Standardların uygulanması, Yönetmelikler, CE İşareti, TSE Belgelendirme, Kalite Yönetim Sistemleri konularında sorularınızı sorabilirsiniz.  
Cevaplandı
1
0

Damper üretimi yapıyoruz ve TSE bu tarihten itibaren ürettiğimiz araçüstü damperlerin ve araçüstü ekipmanların projesini onaylamak için TSE Hizmet yeri yeterlilik belgesi istiyor, bununla ilgili şartlar nelerdir? Bilgi verirmisiniz ?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
2
0

Araç imal tadil montaj yapan işyerleri (motor değişikliği veya tadilatı, aktarma organları tadilatı ve yardımcı güç çıkışı (PTO) uygulaması, direksiyon sistemleri tadilatı, şasi tadilatı, ADR tadilatı, dingil, dingil kaldırma tertibatı ilavesi, dingil çıkartılması veya dingil değiştirilmesi, kabin ve karoseri tadilatı, üstyapı tadilatı, koltuk çıkartılması veya ilavesi, tekerlekli tarım veya orman traktörlerine; kazma, yükleme, kanal açma ve benzeri ekipmanların ilave edilmesi, klima sistemleri tadilatı, fren sistemi tadilatı, elektrik sistemi tadilatı, engelliler için araç tadilatı, sürücü kursları eğitim araçları tadilatı, okul servis aracı tadilatı, ön (Bull-Bar) koruma sistemleri, motorlu araçların sadece elektrikli araca, hibrit elektrikli ve hibrit motorlu araca tadilatı, bireysel sesli ve görüntülü yayınlar için araçlarda sonradan yapılacak tadilat, sürücü güvenlik kabini için araçlarda sonradan yapılacak tadilat, yangın algılama ve alarm sistemi tadilatı vb ) gibi tadilat yapan işyerleri TSE’ den TSE Hizmet yeri yeterlilik belgesi almak durumundadır. TSE Hizmet yeri belgelendirme standardı ise “TS 13769:2017 İş yerleri – Karayolu araçlarının imal, tadil ve montajını yapan yerler için kurallar” Standardıdır. Bu standarda göre işyerinizin ve dökümantasyonunuzun uygun olması durumunda belge alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Macroteknik Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.